فناوری دوربین سه‌بعدی روی لپ‌تاپ و اولترابوک

دانلود آهنگ جدید

ایمیل پشتیبانی سایت : hamid.hajisafari@gmail.com

به دلیل به روز بودن روزانه سایت از صفحات دیگر هم استفاده کنید

فناوری دوربین سه‌بعدی روی لپ‌تاپ و اولترابوک

30

در حقیقت این دوربین نسخه تقویت شده یک دوربین سه‌بعدی معمولی است که می‌تواند عمق بیشتری را در تصاویرش ایجاد کند و شکاف موجود بین دنیای حقیقی و مجازی را پر‌کند.

با ساخت چنین دوربینی میزان درک رایانه از انسان بهبود می یابد و تعامل میان ماشین و انسان تا حد زیادی دست خوش تغییر و تحول می شود. توسط این امکان برای نمونه بازی های سه بعدی با هیجان بیشتری همراه می شود و حین یک ویدئو کنفرانس می توان پس زمینه خود را تغییر و هر عکسی را جایگزین کرد.


اینتل قصد دارد تا این فناوری را روی لپ تاپ ها و حتی اولترابوک هایی که در نیمه دوم سال آینده میلادی به بازار می آید بگنجاند. بعلاوه تبلت ها و گوشی های هوشمند و همچنین تولید نمونه خارجی این نوع دوربین ها هم در دستور کار اینتل قرار دارد.
این دوربین همچنین این امکان را دارد تا مشخصات، نقوش برجسته و شکل اشیا را تشخیص دهد. برای مثال قابلیت این دوربین در تشخیص فاصله، اندازه، عمق، رنگ نقوش و پارامترهای دیگر می تواند به رشد فناوری چاپ سه بعدی هم کمک کند.

تصویری که با چنین اطلاعاتی ثبت شود، می تواند تمامی اطلاعات مورد نیاز برای یک طراحی سه بعدی و چاپ آن را در بر داشته باشد. این دوربین می تواند چشم را نیز زیر نظر بگیرد. با این امکان دوربین می تواند بفهمد که هر شخص با چه کیفیتی یک متن را می خواند و ارزیابی نیز ارائه بدهد.

با استفاده از این ویژگی می توان متوجه شد که دانش آموز با چه دقتی مطالب درسی اش را می خواند، چقدر مطالعه می کند و آیا برای موضوع خاصی به کمک نیاز دارد یا خیر. در نهایت این تکنولوژی می تواند جایگزین ماوس و صفحه کلید هم بشود.ارسال نظر