آرشيو 2014 آگوست

دانلود آهنگ جدید

ایمیل پشتیبانی سایت : hamid.hajisafari@gmail.com

به دلیل به روز بودن روزانه سایت از صفحات دیگر هم استفاده کنید

پردازنده‌ی Cortex-M7 برای مصارف توکار، ابزارهای پوشیدنی و اینترنت اشیا

2

مدت‌هاست که صحبت‌های بسیاری در خصوص چیپ‌های سری R و M کمپانی آرم به گوش می‌رسد که برای استفاده در ابزارهای پوشیدنی و تجهیزات اینترنت اشیا توسعه یافته‌اند. پردازنده‌ی سری Cortex-M با نام رمز پلیکان سرانجام با نام تجاری Cortex-M7 معرفی و عرضه شد. اما واقعا این پردازنده چه کاربردهایی خواهد داشت؟

خوشبختانه برخلاف هسته‌های پردازشی سری A آرم که از زمان معرفی تا عرضه آن‌ها فاصله‌ی بسیاری وجود دارد، هسته‌های سری R و M این کمپانی همزمان با معرفی، برای سفارش نیز در دسترس قرار گرفته‌اند. بر همین مبنا، آرم برای مدتی مشغول همکاری نزدیک با شرکای تامین‌کننده‌ی نیمه‌هادی‌ها بوده که به موجب آن محصولات کاملا ترکیب شده‌ی آن‌ها نیز بزودی رونمایی خواهد شد.

ادامه مطلب

تلفن M8 Eye اچ‌تی‌سی با دوربین ۱۳ مگاپیکسلی دوگانه، ماه آینده روانه‌ی بازار می‌شود

1

اچ‌تی‌سی با عرضه‌ی پرچمدار خود، وان ام ۸ توجه بسیاری را به سمت خود جلب کرد، اما بسیاری از کارشناسان و منتقدین دوربین ۴ مگاپیکسلی این تلفن‌هوشمند را از جمله‌ی نقاط ضعف آن خواندند. حال شایعاتی مبنی بر ارائه‌‌ی وان ام۸ با دوربین ۱۳ مگاپیکسلی دوگانه منتشر شده که حکایت از عرضه‌ی آن به بازار تا پایان ماه اکتبر دارند.

شنیده‌ها حکایت از این دارند که One M8 Eye از نظر سخت‌افزاری مشابه وان ام۸ است، اما اچ‌تی‌سی در پشت دستگاه به‌جای استفاده از دوربین Duo Camera با رزولوشن ۴ مگاپیکسلی و فناوری اولترا پیکسل، از یک سنسور ۱۳ مگاپیکسلی در کنار سنسور مربوط به ثبت عمق تصاویر بهره گرفته است.

ادامه مطلب